Ana sayfa / Dekorasyon / Zigon sehpa modelleri

Zigon sehpa modelleri

Zigon sehpa modelleri on yıllardır ev dekorasyonumuzun bir parçası olarak varlıklarını sürdürmüşlerdir. Çoğu zaman bu tarz sehpalar aile huzurunun ve düzenin bir göstergesi olmuştur. Çay, börek ve aperatif servislerinde misafirlerin önüne koyulan, daha sonra da birbirinin içine koyularak kaldırılan bu sehpalar aynı zamanda kullanışlı tasarımın da en güzel örnekleri arasında sayılır.

 

Zigon sehpa modelleri içinde en eski tasarımlar koyu ahşap rengi, kenarları özellikle kabartılmış hafif ihitşamlı moellerdir. En üstte bulunan en büyük sehpanın altında bazen küçük bir çekmece bulunur. Bu çekmece içinde aileye her zaman lazım olabilecek küçük şeyler yer alır. Diğer sehpalar da her misafir ağırlamasında muhakkak çıkarılır.

 

Zigon sehpa modelleri bu gün modern hatta post mdoern tasarımlara sahiptir. İç içe geçmiş sehpaların en üstünde bir ördek kafasının yer aldığı sehpalar, yuvarlak ve yuları doğru kayan tarzda tasarlanan sehpalar, ahşap rengiyle hiç bir ilgisi olmayan renklere sahip olanlar hep bu isimle anılmakta, hepsi de aynı görevleri görmektedir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Modelleri yazımızı okuyarak ModaOlanlar.net adresinde eviniz için en güzel asma tavan modellerini inceleyerek ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir