Ana sayfa / Hamilelik ve Çocuk / Tüp Bebek Tercihi

Tüp Bebek Tercihi

Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’nun yumurta donasyonu ve cinsiyet tayini merkezi olarak bilinse de, klasik tüp bebek işlemi ve taşıyıcı annelik konularında hizmet veren bir çok tüp bebek merkezine sahip bir ülkedir.Tüp Bebek Merkezi de Kıbrıs’ın en büyük özel hastanesi bünyesinde kurulmuş ve 1995 yılından beri hizmet vermekte olan bir tüp bebek merkezidir. tüp bebek denilince ilk akla gelen merkezlerden biri olan Tüp Bebek Merkezi ISO 9001 belgeli kıbrıs’ın ilk Hastanesi bünyesinde olmaktan gurur duyar.

Klasik tüp bebek işlemi Türk hastalar tarafından Türkiye’deki fiyatlar arasında fark olmadığı için pek tercih edilmese de, Orta doğu ve Avrupa ve hatta Amerika, Kuzey Afrika gibi daha uzak bölgelerden gelen hastaların ihtiyaçlarını çözmektedir. Bu ülkelerde 1 tüp bebek denemesi fiyatına Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde 3 – 4 denemeye kadar imkan bulabilmektedirler. Ayrıca geniş donör veritabanı sayesinde sağlıklı yumurta bağışçılarını (yumurta donörlerini) yumurta rezervi az ya da yeterli olmayan ailelere temin ederek, çiftlerin yumurta donasyonu ile bebek sahibi olmalarını sağlamaktadırlar. Eğer çiftin sperm sorunu varsa bunu da Dünya’nın en büyük sperm bankalarından biri olan CYROS Sperm Bankasından temin ettiği spermler ile çiftlerin bebek özlemini gidermekteyiz. Her iki durum için de embriyo donasyonu hizmetimizde vardır.

Cinsiyet seçimi (Cinsiyet Tayini), yüzyıllardır çiftler için önem arz etmekte. Kız bebek isteyenlere kız bebek, erkek bebek isteyenlere ise erkek bebek %100 başarı ile sadece tüp bebek yöntemi ile mümkündür. Bunun için embriyo anneye verilmeden önce embriyodan örnek hücre alınır ve FISH yöntemi ile incelenerek, çiftlerin istediği cinsiyete sahip olan embriyo anneye transfer edilir. Aşağıdaki görsellerde de FISH işlemi sonucunda XY kromozmlarına (Erkek) ya da XX kromozomuna sahip hücreleri görebilirsiniz. Cinsiyet tayini  başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

 

Tüp bebek merkezlerinin bir diğer özelliği ise taşıyıcı anne hizmeti vermeleridir. Dünyanın dört bir yanından taşıyıcı anne hizmeti almak isteyen çiftler  gelerek bebek özlemlerini gidermektedirler. Tüp Bebek Merkezinin kalite ve fiyatlarını öğrenmeden seçim yapmayın.

 

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte Spor ve Egzersiz Neden Önemli, Nasıl Olmalı

Hamilelikte Spor ve Egzersiz Hamilelik dönemlerinde spor ve egzersiz hareketlerini uygulamanın faydaları bulunmaktadır. Elbette bunun ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir