Ana sayfa / Sağlık / SP hastası ikizler yardım bekliyor! Yürümek için 200 bin liraya ihtiyaçları var

SP hastası ikizler yardım bekliyor! Yürümek için 200 bin liraya ihtiyaçları var

Savaş ve Songül Koçak çiftinin serebral palsi (SP) hastası bulunan ikizleri Umut ve İsmail Koçak yürüyemiyor. Kaynak ustası bulunan ve evlatlarının hastalığını zımnında işini bırakarak yaşamını onların bakımına adayan Savaş ve benzeri Songül Koçak, çocuklarını gelişigüzel çağ okula götürüp getiriyor. İkiz kardeşler evlerinde doktorların dediği günce hikmet otama programını uyguluyor.YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDISavaş Koçak, cerrahi müdahale harcamalarını karşılayamayacağı için Körfez Kaymakamlığı’na ikizlerinin cerrahi müdahale edilebilmesi için müracaatta bulundu. Bunun hakkında Körfez Kaymakamlığı çeşidinden 2 ay sürecek yardım kampanyası başlatıldı.

Çocuklarının doğduktan sonraları yürüyemediğini kail ata Savaş Koçak “Umut ile İsmail, çırılçıplak serebral palsi hastası. Hiç yürüyemediler. Tedavi edilip cerrahi müdahale olmaları gerekiyor. İstanbul’da hususi müşterek hastanede cerrahi müdahale olacaklar. Ameliyat ve cerrahi müdahale sonrası derin hikmet otama almaları gerekiyor. Bu sebeple desteğe ihtiyacımız var. Çocuklarımın müşterek an evvel cerrahi müdahale olması gerekiyor” dedi.BAKIM ÜCRETİ YETMİYORSavaş Koçak evlatlarının cerrahi müdahale ve tedavileri için kestirmece 200 bin liraya ihtiyaçlarının bulunduğunu belirterek “Çocuklarımız yürüyemiyor, hamle atsalar fark meşakkat çekiyor. Onların gereksinimlerini devletin verdiği görev ücretiyle karşılamaya çalışıyoruz. Bu sevap ehliyetli gelmiyor. Ameliyat sonrası da derin hikmet otama olmaları gerekiyor. Fizik tedaviden sonraları da yüzme havuzu üzere terapiler, tedaviler uygulanması gerekiyor” sanarak konuştu.

Ergün AYAZ-Nabi YAZICI/KÖRFEZ, DHA

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir