Ana sayfa / Sağlık / Sağlık personeli atamaları

Sağlık personeli atamaları

Sağlık alanında çalışanların merakla beklediği sağlık personeli alımı 2018 yılı ilanları netleşti. İlanın netleşmesiyle birlikte yapılacak olan atamaların hangi branşlarda olacağı da merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen açıklamalara göre bu yıl 27 bin personelin istihdam edileceği açıklandı. Branş olarak ise daha çok sağlık mühendisi, veteriner hekim, sağlık teknikerleri, ebe,  diş teknisyenleri, protez teknisyeni, laboratuar görevlileri ve sağlık memuru atamalarının gerçekleşeceği duyuruldu.

İlk atamalar ise 2018 yılının Mart ayında gerçekleşecek. Personel alımları ise Nisan ayında başlayacak.  Kadroların doldurulmasına yönelik niteliklerinse ilerleyen günlerde ilan edileceği bilgisi verilmiştir.  Sağlık alanında yapılan çalışmalardan biri de hastanelerde bulunan  yoğun bakımlardaki yatak sayısının arttırılması olacak. Yapılan atamalar sayesinde her sene yaklaşık olarak 9 bin hekimin iş bulacağı müjdesi veriliyor. Sağlık personeli atamaları konusunda art arda bilgiler gelirken, personellerin niteliklerine yönelik açıklamalar henüz detaylı olarak yapılmadı.

Sağlık Bakanlığı sadece geçtiğimiz senelerde kadroya girmeye hak kazanan ancak ataması yapılmamış olan personellere öncelik verileceğini duyurdu. Yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısı sonucunda açıklamalar yapan Bakan Ahmet Demircan, hemşirelik kadrosunda  27 Bin açığın bulunduğunu belirtti. Sağlık alanındaki taşeron sistemin kaldırılmasıyla birlikte diğer sağlık personellerinin ataması için de 19 Bin kontenjan açıldı. Bu boşluklara İŞKUR yönlendirmeleriyle alım yapılacağı açıklandı. Şu anda ise 56 Bin memur için alım yapılacağı bilinmektedir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir