Ana sayfa / Kilo verme / Omni Diyeti ile Kilo Verin

Omni Diyeti ile Kilo Verin

Omni diyeti için ayda iki hafta harcayarak 6 kilo verebilirsiniz. Omni latince “hepsi, her şey” anlamına geliyor. Sağlıklı ve yağsız besinlerle beslenerek hastalıklardan ve kilolardan kurtulmayı hedefleyen diyet 3 aşamadan oluşuyor. 2 haftada 5.5 kilo vermeyi garantileyen diyetle birlikte spor yapmanız gerekiyor.

Tüketilmesi gerekenlerin listesi

Ton ve somon balığı
Çiğ sebze
Meyve
Her türlü sebze
Sıfır yağlı et ve balık
Yumurta
Tuzsuz kuru yemiş
Baklagil
Baharat

Uzak durulması gereken ve tüketilmemesi gereken besinler

Alkol
İşlenmiş et ve sebzeler
Kızartmalar
Pirinç gibi tahıllar
Hazır içecekler
gazlı içecekler
Soya ürünleri
Katı yağlar
Şekerli ve tatlandırıcılı her şey
Dondurulmuş her şey

Hazır gıdalar

Trans yağ içeren yiyecekler

Gdo içeren gıdalar
Süt ve süt ürünleri
Soslar
Tuz
Omni diyeti ile birlikte mutlaka egzersiz yapılmalıdır. Her gün yarım saat yürüyüş yaparak günlük spor ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Omni diyetinde aç kalmazsınız. Omni diyeti tok tutan bir diyettir. Soya ürünleri ve süt ürünleri şişkinlik yaptığı için omni diyetinde bu ürünlerden uzak durulur.

Sebzelerde bir kısıtlama yoktur doyduğunuz zaman durabilirsiniz. Günde 5-10 kase arası çiğ sebze tüketmeye çalışın. 4 saatte bir küçük porsiyon protein tüketmelisiniz.

Omni diyetinin yazarı Tana Amen kitabın sadece zayıflamak için değil sağlıklı yaşamak için bir rehber olduğunu söylüyor. Omni diyeti tıpkı detox gibi vücudu arındırıp enerjiyi artırırken zayıflamaya da yardımcı oluyor.

2 Haftada 6 kilo verin

Omni diyeti 2 haftada 6 ile 8 kilo arası kilo kaybını garantiliyor. Yaş ve kilo fazlalığı gibi etkenlere göre vereceğiniz kilo değişkenlik gösterecektir. Omni diyeti ile sadece zayıflamakla kalmayacak aynı zamanda çok daha enerjik olacaksınız. Odaklanma sorunu yaşayanlar içinde oldukça faydalı bir diyet olduğunu söyleyebiliriz. Diyet 6 adım ve 3 aşamadan oluşuyor.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Diyetisyen Ankara Hizmetleri

  Diyetisyene Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Öncelikle fazla kilolarınız varsa ve bu durumdan şikayetçi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir