Ana sayfa / Sağlık / Omega-3′Ün Faydaları

Omega-3′Ün Faydaları

Omeganın Yararları *Kanın pompalanmasına yardımcı oluyor. *Dış hastalıklardan koruyor. *Kalp hastalıklarına karşı koruyor. *Kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolü artırıyor. *Düşük kolesterol seviyesini dengeliyor. *Kalp krizi riskini en aza indirgiyor. Yaşlanmayı geciktiriyor Omega yağ asitleri serbest radikallere karşı savaşarak cilt hücrelerinin yaşlanmasını engelliyor. Hücreleri yenileyip cildi güzelleştiriyor. Kansere karşı etkili Vücudumuzda bulunan kötü huylu hücreleri baskı […]

Omeganın Yararları
*Kanın pompalanmasına yardımcı oluyor.
*Dış hastalıklardan koruyor.
*Kalp hastalıklarına karşı koruyor.
*Kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterolü artırıyor.
*Düşük kolesterol seviyesini dengeliyor.
*Kalp krizi riskini en aza indirgiyor.

Yaşlanmayı geciktiriyor
Omega yağ asitleri serbest radikallere karşı savaşarak cilt hücrelerinin yaşlanmasını engelliyor. Hücreleri yenileyip cildi güzelleştiriyor.
Kansere karşı etkili
Vücudumuzda bulunan kötü huylu hücreleri baskı altında tutabilmek ve yok edebilmek için bağışıklık sistemi omega yağlarından güç alıyor. Bu da vicutta omeganın en faydalı etkisi.
Kangreni önlüyor
Kanı inceltip damarları koruyor ve pıhtılaşmayı önlüyor. Kanın tüm vücutta dolaşmasını sağlayarak parmak ucu hissizleşmesini, el ve ayak parmaklarının dolaşıma bağlı üşümesini önlüyor veya azaltıyor.
Migrene iyi geliyor
Kanın beyin damarlarında rahatça dolaşmasını sağlayarak migren ağrılarını önlüyor.
İltihabi hastalıkları önlüyor
Güçlü bir bağışıklık sistemi için omega yağları çok önemli. Başta gribal enfeksiyonlar olmak üzere, sedef, romatoit artartrit, astım ve alerji gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynuyor.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir