Ana sayfa / Kilo verme / Neden Kilo Verme Amaçlı Kalorisi Kısıtlanmış Gıdalar Tercih Edilmeli?

Neden Kilo Verme Amaçlı Kalorisi Kısıtlanmış Gıdalar Tercih Edilmeli?

 

Klasik diyet listesi içerikleri günlük alınması gereken mikro ve makro besin öğelerini her zaman karşılayamadıkları görülüyor.

 

Dezpak dietto, kilo verme amaçlı kalorisi kısıtlanmış bir üründür. Klasik diyet listesi aksine açlık hissi duymadan kilo vermenize yardımcı olur.

Kilo vermenin en temel kuralı besinlerle alınan kaloriyi azaltmak veya gün içindeki aktiviteyi arttırmaktır. Sıklıkla kalorisi azalmış diyet listesi tercih edilir. Bu diyetler gün içinde açlığa sebep olduğu gibi, vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitamin gibi önemli öğeleri olması gerekenden az içerirler. Vitamin ve mineral eksikliklerine bağlı istenmedik belirtiler ortaya çıkabilir. Kas krampları, solgun ve yıpranmış cilt, yorgunluk hissiyatı, uyku düzensizliği gibi durumlarla karşılaşılır. Bu belirtiler yapılan diyetin sürdürülebilirliğini engeller. Hedeflenen kiloya ulaşamadan kişi diyet programına son verir. Yorgunluk hissiyatı nedeniyle günlük aktivitelerde azalma görülür, bu da metabolizmanın yavaşlamasına ve kilo vermenin zorlaşmasına neden olur.

En ideal kilo verme yöntemi uzun süre uygulanabilir olan bir diyet listesi seçmektir. Kişiyi zinde ve sağlıklı hissettirebildiği için gün içinde enerji harcamalı ve metabolizmayı hızlandırmalıdır.

Açlık Hissi Kilo Vermeyi Zorlaştırır

Vücut kendi kendini kontrol edebilen, gerektiği zaman koruma ve savunmaya geçen bir mekanizmadır. Açlık hissi vücut için bir tehdittir. Uzun süre daha aç kalabilme ihtimaline karşı yağ yakımını durdurur. Bu da kilo vermeyi engelleyen bir durumdur. Uygulanılan diyet listesi içeriğindeki gıdaların tok tutma özelliği bulunması gerekmektedir. İdeal kilo verme yönteminde açlık hissi yaşanmaması gerekmektedir.

 

 

Klasik Diyet Listesi Vitamin İhtiyacını Karşılamıyor

 

Sıklıkla karşılaşılan diyet listesi içeriklerine bakıldığında kaloriyi düşürmek adına besin çeşitliliğini azalttığı görülür. Bu gibi durumlarda vücut ihtiyacı olan vitaminleri beslenme yoluyla alamaz. Özellikle Vitamin B12 ilk eksilen vitamindir.  Kansızlık ve sinir siteminde hasar gelişebilir. A ve C vitamini eksikliğine bağlı bağışıklık sisteminde bozulma olur, diyet yapan kişinin hastalıklara yakalanma riski artar.

Mineral Dengesi

Klasik diyetlerdeki en önemli risklerden biri de vücuda gerekli olan minerallerin temin edilememesidir. İlk ortaya çıkan demir ve çinko yetersizliğidir. Demir eksikliğine bağlı kansızlık gelişir. Vücutta çinkonun azaldığı durumlarda da yaraların iyileşmesinde gecikme, bağışıklık sisteminde bozulma ve ishal görülebilir.

Dezpack Dietto ile Zayıflama

Dezpack dietto öğünlerin yerine kullanılır. İçeriğindeki düşük kaloriye rağmen, günlük alınması gereken tüm makro ve mikro besin öğeleri bulunmaktadır. Bu sebeple vücudunuza zarar vermeden uzun süreli bir beslenme şekli olabilir. Klasik diyet listesi kullanımının aksine gün içinde açlık duymadan ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

 

 

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Omni Diyeti ile Kilo Verin

Omni diyeti için ayda iki hafta harcayarak 6 kilo verebilirsiniz. Omni latince “hepsi, her şey” ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir