Ana sayfa / Sağlık / Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

 

Cildin gözenekleri ölü derinin atılması için devamlı hava alması gerekmektedir. Aksi bir durum yaşandığı ve ya ölü derinin düzenli bir şekilde atılamadığı takdirde ciltte bir çok sorunu aynı anda yaşamaya başlayabilirsiniz. Bunun için nar çekirdeği sizler için önerilebilecek cilt bakım ürünlerinden biridir. Gözeneklerin hava koşulları, bulunduğunuz ortamlar ve sigara alkol gibi kullanımlar sonucunda sık sık tıkandığı bilinmektedir. Bu da cildin yağlanmasına ve gözeneklerin kapanmasına neden olmaktadır. Cildin yağ oranının bozulması da özellikle sivilce ve akne sorunları ile kendini gösterir ve devamında daha farklı sorunlar ile ortaya çıkar. Ancak düzenli bir şekilde nar çekirdeği yağı kullanmaya devam ederseniz cildiniz yağ oranı düzenli bir hal alır ve gözeneklerin de tıkanmasını önleyerek hava almasını sağlar. Ölü derileri de hızlı bir şekilde ciltten atarak oluşabilecek sorunları yok eder.

Cildin sorunlarının başlamasının en temel nedenlerinden biridir gözenekler. Ve bu nedenden dolayı da düzenli bir şekilde bakımını sağlamak oldukça önemlidir. Ve bununla ilgili olarak sık sık nar çekirdeği yorumlarına denk gelebilir, bunları tasdikleyen bir çok konuşmaya şahit olabilirsiniz. Şimdiye kadar bununla ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler kullanıp denedikten sonra bir çok kişiye tavsiye etmiş ve bununla alakalı çok fazla kullanıcıya ulaşılmıştır. Üstelik son zamanlarda bu çekirdek yağı ile ilgili yapılan araştırmalar da ilgi odağı haline gelmiş ve neredeyse tüm Dünya’da cilt bakım uzmanı olarak bir bakım ürünü olarak tanıtılmaya başlanmıştır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir