Ana sayfa / Haber Magazin / Murat Boz çalışanlarına yıllarca sigorta yapmamış

Murat Boz çalışanlarına yıllarca sigorta yapmamış

Sabah’ın haberine göre, Avukat Alpertunga’nın mahkemeye sunmuş olduğu sorun dilekçesinde, Ceren Yılmaz’ın 2009, Mertkan Tapan’ın ise 2007 senesinde Murat Boz‘un yanı sıra işe başladığı kaydedildi. Müvekkillerinin mahsus müşterek sevap karşılığında Murat Boz’un yanı sıra çalışmaya başladıklarını tamlayan Avukat Alpertunga, “Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilmesi müstelzim belgeler, mahkemeli çeşidinden konfirmasyon edilmemiş ve sigorta primleri de yatırılmamıştır. Müvekkillerimiz sevap karşılığı çalışmasına rağmen, çalıştıran bunu göstermemiştir” denildi.

MAHKEME HAKLI BULDU

Müvekkillerinin Murat Boz ile çalıştığına müteallik ışık ve videoyu da sorun dilekçesine ekleyen avukat, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün bu emekleri sigortalı hizmetlerinden sayması icap ettiğini belirtti. İş Mahkemesi’nde tanıdık misyon belirleme davasında, vokalist ve dansçının sigortasız çalışmış olduğu müddet belirlendi. Ceren Yılmaz’ın 910 gün, Mertkan Tapan’ın ise 1231 gündüz sigortasız çalışmış olduğu belirleme edildi.

MURAT BOZ KARARA İTİRAZ ETTİ

Murat Boz, karara itiraz ederek hata değişmeyen verildiğini belirtti ve bozulması isteğiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurdu.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

2018 Yılı Bebek Giyimi Trendleri

  2018 yılı moda anlayışı bir çok alanda kendisini göstermeye başladı. bebek giyim ürünleri de bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir