Ana sayfa / Güzellik Estetik / Mis gibi koltuk altı için bakım önerileri

Mis gibi koltuk altı için bakım önerileri

Yazın sıcaklarında her kadının başı ter ve ter kokusuyla derttedir. Kararmalar, siyah benekler ve baş edemediğiniz ağır kokular meydana geliyor olabilir. Ter kokusunun ve siyah koltuk altlarının canınızı sıkmasına izin vermeyin hepsinin oldukça fazla çözümü bulunuyor. Koltuk altındaki kararmalar nasıl geçer? Koltuk altı kokusuyla nasıl baş edersiniz? Gelin birlikte inceleyelim.

Ter ve kokuya karşı neler yapılabilir?

Koltuk altı kokularını engellemenin en etkili yolu tüylerden kurtulmaktır. Tüylerden kurtularak bakterilerin yuvalarını yok oluyorsunuz.

Duşun haricinde sabun ve su ile koltuk altlarınızı temizlemeniz gerekiyor. Duş haricinde sabah ve akşam olmak üzre günde iki kere koltuk altlarınızı yıkayarak kötü kokuların ve bakterilerin yerleşmesini engelleyebilirsiniz.

Deodorant, stick ve roll-on tarzı ter önleyici ürünleri mutlaka duştan sonra kuruladığınız koltuk altlarınıza uygulamanız gerekiyor. Islak, nemli veya terli koltuk altına sürülen bu tarz ürünler dahada kötü kokulara sebep olabilirler.
Doğal ter önleyiciler

Koltuk altınıza kimyasal maddeler sürmek istemiyor olabilirsiniz. Koltuk altı kokusunu ve terini önlemenin doğal yöntemleri de bulunuyor. Mısır unu, karbonat ve adaçayını koltuk altlarınıza güvenle sürebilirsiniz. Koku önleyici ve nemi emme özellikleriyle bitkisel bir şekilde terlemenizi engellerler.

Duştan sonra koltuk altınıza biraz karbonatla masaj yapabilirsiniz.
Koltuk altı bakımında kullandığınız ürünlerin temiz ve hijyen kurallarına uygun olduğundan emin olun. Asla başkasının temizlik ürünleri ile koltuk altı temizliğinizi yapmamalısınız.

Koltuk altınızdaki tüylerden hangi yöntemle kurtulursanız kurtulun 12 saat boyunca koltuk altınıza bitkisel nemlendirici harici bir şey uygulamamalısınız. Sprey ve parfüm gibi alkol içerikli ürünler koltuk altlarınızın tahriş olmasına neden olur. Tahriş sonucu oluşan kızarıklıklar zamanla karartıya dönüşebilir.

Eğer lazer veya ağda yaptırıyorsanız bir kaç gün güneşe maruz kalmamalısınız.

Dar kıyafetler koltuk altınızda sürtünmeye bağlı tahrişler yapar. Acısını hissetmediğiniz bu tahrişler zamanla kararmalara neden olur.

Dilerseniz adaçayı yağı veya adaçayı suyu kullanabilirsiniz. Hazırladığınız çaya mendilinizi batırarak koltuk altlarınıza sürebilirsiniz.

Koltuk altı bakım önerileri

Koltuk altındaki tüylerden kurtulmanın bir çok yolu var. Ağda, jilet ve lazer tüylerden kurtulmanın sadece bir kaç yolu. Koltuk altı bakımı için bakterilerden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için koltuk altı bakımında ilk adım tüylerden kurtulmaktan geçiyor.

Eğer jilet tarzı cildi yıpratabilecek ürünler kullanıyorsanız tıraş köpüğü veya sabun kullanmanız gerekiyor. Koltuk altı nemli bir bölge olduğu için küçük hasarlar ve tahrişler bile uzun zamanda iyileşebiliyor.

Aroması ve kokusu yüksek gıdalar terimizin daha kötü ve ağır kokmasına neden olurlar. Özellikle yaz aylarında ağır baharatlı ve sarımsaklı gıdalardan uzak durmalısınız.

Pamuklu ve keten kumaşlar koltuk altı teri ve kokusunu engellerler. Yaz aylarında iç çamaşırlarınızda dahil pamuklu ve keten kumaşlı ürünleri kullanmayı tercih edin.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir