Ana sayfa / Sağlık / Meme Estetiğinde Popüler Yöntem : Meme Dikleştirme

Meme Estetiğinde Popüler Yöntem : Meme Dikleştirme

 

Meme estetiği dünya çapında kadınların en sık yaptırdıkları estetik türlerinden birisidir. Kendi içerisinde üçe ayrılan (büyütme, dikleştirme, küçültme) meme estetiği operasyonları arasında en çok tercih edileni ise meme dikleştirme işlemidir. Bugünkü yazımızda sizlere meme sarkması hakkında bilgiler vereceğiz.

Meme Sarkmanın Derecesi ve Dikleştirilmesi

Memeler de ki sarkmalar çeşitli derecelere ayrılmaktadır. Genellikle tam anlamıyla sarkma meme başlarının, meme altındaki çizgilerin yani göğüs altındaki kıvrımların hizasına ya da daha aşağısında bulunması durumu şeklinde ifade edilir. Meme sarkması memelerin altındaki çizgilerin hizasında ya da yakınındaysa 1. derece (oldukça hafif) sarkma ismi verilmektedir. Bu anlamda yalnızca kahverengi kısım çevresinden bir doku çıkartılıp dikleştirme gerçekleştirilmektedir.

Meme başlarının, meme altındaki çizgisinden yaklaşık 1 – 3 cm aşağıdaysa ise 2. derece (orta) sarkma vardır. Bu durumda yapılması gerekli olan fazla deri çıkartılarak, tam anlamıyla bir meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilip, kahverengi kısım etrafındaki bir kesi olduğundan göğsün altına inmekte olan dik bir iz de olacak. Bazen durumlarda bu iz ‘küçük t’ şeklinde de planlanmaktadır.
meme estetiği
Meme ucunuzun, meme altı çizginizden 3 cm den daha aşağıdaysa, 3. derece sarkması yani ileri derece meme sarkması mevcuttur. Bu durumda yapılması gerekli olan ters – T şeklinde iz kalan mastopeksi uygulanmasıdır. Bu müdahalede meme altınızda ayrıca yatay bir iz kalacaktır. Lakin bu metotların üstünlüğünüzün memenizin tam anlamıyla bir koni ve ya yuvarlak şekil alabilmesidir. Dikey (vertical) kısa skar metodundaysa memenizin alt kısmında oldukça hafif bir potlaşma kalabilmektedir. Bu pot ve ya deri fazlası 1 sene içerisinde giderek azalmaktadır. Göğsünüzün eskideki gibi güzel ve seksi bir görünüme sahip olması için dikleştirmekte geç kalmayın.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir