Ana sayfa / Sağlık / Kış aylarında kiloyu korumak için…

Kış aylarında kiloyu korumak için…

Soğuk havalarda hariç genişlemek namına evde habitat isteği, gecelerin uzayıp gündüzlerin kısalması ile aksi fikriyat ferdin arzu dışı kilo almasına etken olabilir. Diyetisyen Emre Uzun’nun hazım sistemini güçlendiren tarifi ile şita aylarına hâlâ bahtiyar ve metin girebilirsiniz. 

Uzun, ‘’Kış mevsimi üzerimizde icap istemez aksi erke oluşturmakta buna borda bordaya de mestur ortamlarda sayaç kılmak eklenince, hâlâ aşırı yiyecek ve sabit kalma problemlerine sebep,’’ diyor. Ayrıca havaların borda bordaya dargın borda bordaya yunak olması da muafiyet sistemimizin de aksi yönde etkilenmesine etken oluyor. Gecelerin uzaması ile bu arada evde yenilen atıştırmalıklar artarken, dargın havalarla beraberce de “bu iyi havada eve yürüyeyim demeler yerini göçüm yahut otobüslere bırakıyor. Peki muafiyet sistemimizi takviye etmek ve kışın kilo edinmeyi engel olmak için neler yapmalı? İşte size şita aylarında kesinlikle beslenilmesi icap ettiğinin duyurulmayan sırları.

Mod yükselten 5 besin

Ispanak: Kış aylarının en metin seratonin. Ispanak ihtiva ettiği folik hamız ve magnezyum yardımıyla gevşememize ve büyüklük hormonu salgısını uyararak bizi artı borda bordaya inam biçimine sokuyor.

Bitter Çikolata: Çikolatanın büyüklük saçmış olduğu inkar edilemez borda bordaya gerçek. Aynı sürede ihtiva ettiği teobromin yardımıyla inam halimizi düzeltir ve şita aylarında bizi güre tutmaya asistan olur. Yalnız bitter bulunmasına ve günde 1-2 kareyi geçmemesine dikkat.

Semizotu: İşte size omega3 şöleni. Semizotu ihtiva ettiği omega3 yardımıyla akıl yorgunluğunu almaktadır ve bire borda bordaya sürede sizi depresif inam halinden çekip çıkarıyor. Yoğurtla beraberce salata yaparak yahut zeytinyağı ile pişirerek tüketebilirsiniz.

Nar: Antioksidan ile dolup taşan bu sonuç faziletli C vitamini dolayısıyla stresi azaltarak artı inam vaziyetini baş başa getiriyor. Aynı sürede başıboş radikaller ile uğraş ederek metabolizmamızı kuvvetlendiriyor ve hastalıklara hakkında koruyucu oluşturuyor. Kış aylarında salatalarınıza serpiştirerek kullanabilirsiniz.

Hindi eti: İyi borda bordaya triptofan deposudur ve birinci sınıf proteinlere sahiptir. Kırmızı et ve tavuğa gereğince kilo vermeye hâlâ aşırı iane eder. İçerdiği triptofan ile serotonin salınımını arttırarak modumuzu yükseltmeye asistan olur.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir