Ana sayfa / Yaşam ve Aile / Kilo vermek için

Kilo vermek için

Kilo vermek için aç kalmaya hiç gerek yoktur aslında. Bunu çok sıkı diyet yaparak vermiş olduğu kiloları fazlasıyla geri alan kişiler bilirler. Aç kalmadan sadece doğru beslenme programları uygulayarak kolay bir şekilde kilo verilebilir. Kilo vermenin kolay yolları varken neden diyet yapıp işi yokuşa sürelim. Yemekleri kalori hesabı yaparak değil, az porsiyon olarak tercih edelim. Her şey den faydalanıp fakat az yiyelim. Elma kaç kalori deyip geçmeyin. Yaşımız, boyumuz ne olursa olsun sadece bilinçli tüketerek kilo verebiliriz.

En önemli öğün olan kahvaltıyı kesinlikle yapmalıyız. Kahvaltısız güne başlamak metabolizmayı yavaşlatacaktır. 100 gr ekmek kaç kalori  bilseniz ekmeği azalrısınız. Gün içinde mutlaka tempolu yürüyelim ve bunu alışkanlık haline getirelim. Hepimizin bildiği gibi şişmanlık sadece görsel değil, sağlık açısından da son derece kötüdür. Görsellik ve estetik de oldukça önemlidir fakat sağlığımızda en önemli hazinemizdir. Hem zayıf olup hem sağlıklı olmak hepimizin istediği bir olgudur. Ara öğünleri mutlaka yiyelim ve yeşil elmanın ne kadar güzel bir zayıflatma iksiri olduğunu görelim.

Kendi bedeninizden bir küçük beden elbise alın ve içine girmeyi halay edin. Eğer beslenme alışkanlığınızı değiştirirseniz, kısa zamanda gözle görülür bir değişim yaşamak mümkündür. Eğer isterseniz gerekten yaparsınız. Akşam yemeklerinizi küçük porsiyonlarda tercih edin. Düşük porsiyonlu yemekler her zaman için hem gözü hem mideye doymuşluk sinyali gönderecektir. Yemek için değil, yaşamak için yemek yemeliyiz. Gün içinde bol bol su içelim. Su vücudun en çok ihtiyacı olan içecektir. Kısa zamanda kilo vermek için diyetsiz fakat sağlıklı beslenmeyi tercih etmek en doğru karar olacaktır.

http://www.nekackalori.com

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Anneler Gününde Hediye Düşünmeyin

Anneler günü gelirken hediye seçimi de son derece zorlayıcı bir hal alabiliyor. Ancak bundan böyle ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir