Ana sayfa / Sağlık / Kanser Tedavisi Olanlar Kanserden Nasıl Korunmalıdır?

Kanser Tedavisi Olanlar Kanserden Nasıl Korunmalıdır?

Kanser Tedavisi Olanlar Kanserden Nasıl Korunmalıdır?

Kemoterapi ve/veya radyoterapi gibi Kanser tedavisi gören kişiler kısırlıktan korunmak için embriyo dondurma, yumurta hücresi dondurma ,yumurtalık dokusu dondurma gibi ek tedaviler görebilir.

Embriyo dondurma eşinizden alınan spermler ve kadından Toplanan yumurtalar ile döllenerek dondurulur ve saklanır . Bir diğer yönetensel adı da yani tüp bebek tedavisi evli hastalarda uygulanabilir. Kadının adet gününün 2. veya 3. günü ya da kadının yine bir önceki adetinin 21.günü tedaviye başlanır. Burada amaç yumurtalıklarınızdaki yumurtaların büyümesini sağlanmasıdır. 10 ile 4 günlük olan bu süreçte ultrason takipleri yapılmaktadır.

1) Yumurta hücresi dondurma

Evli olmayan kişilerde uygulanmaktadır. Bir seçenektir. Embriyo dondurmada olduğu gibi bir İşlemdir. Yumurta hücresi dondurma İşleminin fakı yumurta toplam işleminden sonrası olmasıdır.

2) Yumurtalık dokusu dondurma

Embriyo ve yumurta hücresi dondurma işlemi için zamanı olmayan için zamanı hastalar ile çocuk çağı kanser hastalarında uygulanan bir seçenektir. Bu işlemin diğer  işlemden farkı ameliyat gerektirmesidir. Genellikle kapalı ameliyat gerektirmektedir. .Yumurtalık dokusunun dondurulup, tekrar çözüp hastaya nakledilir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir