Ana sayfa / Sağlık / Irmak sağlığına kavuşmanın hayalini kuruyor

Irmak sağlığına kavuşmanın hayalini kuruyor

Zonguldak İnağzı Mahallesinde ikamet fail Sibel (32) ve Necmi Tıska (45) çiftinin dü kızından bir tanesi bulunan Irmak Tıska, 3,5 ay geçmiş işkembe bulantısı, gaseyan ve halsizlik şikayetleri ile ailesi çeşidinden hastaneye götürüldü.

Yapılan tahlillerinde son çıkmaması ve şikayetlerinin çoğalması dair ağababa Necmi Tıska, kızını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürerek yoklama ettirdi. Küçük Irmak’a, yoklama ve araştırmalar kararında lösemi tanısı konuldu.

Irmak Tıska’ya, kimyasal otama uygulanmaya başlandı.


YÜKSEK RİSK GURUBUNDA
Baba Necmi Tıska, gazetecilere meydana getirdiği açıklamada, kızının efdal riziko gurubunda olmasından ötürü otama periyodunun ağırbaşlı bulunduğunu söyledi.

Kızının birlikte an geçmiş iyileşerek sağlığına kavuşmasının en iri dileği bulunduğunu özetleyen Necmi Tıska, şöyleki konuştu:

“Kızımın tedavisine birlikte birçok devir açıklık verildi. Kızım şu an okula gidemiyor. Normalde 3. sınıfa geçmişti ancak rahatsızlığından ötürü maşer içine girmesi ve neşeli ortamlarda bulunması yasak.

Onun düşüncesince evde yetişek sistemine başvurma ettik. Burada olduğumuz müddet içiresinde eve hoca gelmiş olarak eğitimini görecek. Okuldan art kalmasını istemiyoruz. Zor birlikte süreç. Hiç kestirim etmiyorduk. Kızımın hakeza birlikte rahatsızlığa yakalanmasını kendime konduramıyorum. Şu an kızımın tedavisi bitmeme ediyor.”


‘ELEKTRİĞİM VE SUYUM KESİK’
Necmi Tıska, aylak ve yeşil kartlı bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kızımın tedavisi düşüncesince 15 günde birlikte Ankara´ya kıymetlendirmek zorundayım. Genel Sağlık Sigortasına intikal gerçekleştirmek durumunda kaldım. İşssizken intikal gerçekleştirmek benim düşüncesince tekaüt oldu. Yaklaşık 18 maaş birlikte otama süreci var. İnşallah bu süreci atlatacağız. Şu an işsizim ne yapacağımı düşünüyorum. İşsiz olduğum düşüncesince aşırı yere başvurma ettim. İcram bulunduğu düşüncesince kimesne beni işe kabul etmek istemedi. Evimde elektriğim ve suyum kesik. Bu sebeple kayınvalidemde oturuyoruz.

‘SİGORTALI İŞİM OLSUN İSTİYORUM’
Çevremizdeki tanıdıklarımız otama süreci düşüncesince iane ediyor. Ama sigortalı birlikte işim olsun istiyorum. Kızım neşeli ortamlarda gezi edemediği düşüncesince taşıt isticar etmek durumunda kalıyoruz. İşim olsun ki kızımın gereksinimlerine hiç kimseye kadın olmaksızın karşılayabileyim.”

Tıska, hayırseverlerden kızının tedavisi düşüncesince iane etmelerini yahut otama harcamasını karşılayabilmek düşüncesince iş istediğini belirtti.

Irmak Tıska da otama periyodunun birlikte an geçmiş bitmesini ve okuluna değişmek istediğini anlatım etti.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir