Ana sayfa / Sağlık / İlaçta karaborsa! 29 liralık kanser ilacını internette 400 liraya satıyorlar

İlaçta karaborsa! 29 liralık kanser ilacını internette 400 liraya satıyorlar

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Devrim Bali, internetten derman satışıyla ilgilendiren uyardı. İnternette satılan 10 ilaçtan 8’inin gerçek olmayan bulunduğunu ve limonluk altında üretildiğini kail Devrim Bali, kutusundan içerisindeki tabletine derece ilaçların imitasyon edildiğini ve hastaların kandırıldığını söyledi.

İnternetten satılan ilaçların sağlığı tehlikeye attığı kabil faziletkâr fiyatlarla da satıldığını aktaran Devrim Bali, düşkün küsurat hastaların bu yollara başvurabildiğini söyledi.BULUNAMAYAN KANSER İLACININ FİYATI PATLADIDevrim Bali, ilkin emcek kanseri tedavisinde beğenilen ilaçta akıbet zamanlarda başağrısı yaşanmasından ötürü internet içinde faziletkâr fiyatlara satıldığını belirtti.

İthal edilen bu ilacın eczanelere ayda ortak defa gönderilebildiğine ve 29 liradan satıldığına uyanıklık çekici Devrim Bali, “İnternette satılan ilaçların birileri gerçek olmayan olmasa caba faziletkâr fiyatlardan satılıyor. Piyasada yok kanser ilaçları var. Meme kanserinde beğenilen ortak ilacın bulunmasında başağrısı var. İthal derman bulunduğu düşüncesince dava çözülmedi. Bir kutu düşüncesince eczanede esna gözleyen 9-10 parasız var. İnternette kutusunu 400 liraya satıyorlar. Mecbur küsurat hastalar da ne eyvah ki alıyor. Meme kanseri ilacını anımsamak düşüncesince gayrı illerden de Manisa’ya geliyorlar. İnternette bulduklarını fakat 400-500 liraya satıldığını bizlere söylüyorlar. İnternetten aldıkları ilaçların gerçek olmayan olup olmadığını idrak etmek düşüncesince bizlere getirdikleri de oluyor. Çoğunun üstünde anlamadığımız yazılar var. İlacın yüzdelik 99 gerçek olmayan olabileceğini söylüyoruz ve kullanmamalarını öneriyoruz” niteleyerek konuştu.DÜŞÜK HAPLARI VE ZAYIFLAMA İLAÇLARINA DİKKAT!İnternetteki gerçek olmayan ilaçlarda istenmeyen gebeliği sonlandırmak düşüncesince beğenilen düşüt haplarının ve kilo verme ilaçlarının başı çektiğini dile getiren Devrim Bali, laflarını şu şekilde sürdürdü:

“Düşük hapları istenmeyen gebeliği sonlandırabilecek olsa da yaşam boyu yaşamını karartabilecek haplar. Bu haplar hastanelerde fakat annenin dirimlik ortak riski varsa kurul tutanağı ile kullanılabiliyor. Dışarıda kullanması ve satışı banko yasak. Ancak piyasada baş döndürücü şen satılıyor, internetten üstünden ortak tam sayı 400 liraya vasıl fiyatlardan satılıyor. Bunlar kadının ortak şimdi bebek sahibi olamamasına hastalık olabilecek ilaçlardır. İnternetten tahsil edilen ilaçlar düşüncesince dü biçim var; ya öldürür ya sürekli hasar bırakır. Üçüncü ortak biçim yok.”KAPANIYOR, YENİSİ AÇILIYORSağlık Bakanlığı kabilinden bu düşüt haplarını satan sitelerin izleme edildiğini ve kapatıldığını açıklanan Devrim Bali şu şekilde bitmeme etti:

“İnternet üstünden adanmış özne bu sitelere ulaşım engelleniyor. Ancak arkası esna doğrudan yenisi açılıyor. Uzun uğraşlar verilerek, kanıtlar toplanarak ve tespitler yapılarak duruşma sonucu ile mülga ortak web sitesinin yerini, çabucak yenileri alıyor.. Bu işin ortak tane çözümü, halkımız internet üstünden sağlığa bağlı göz boncuğu mahsul almaması, sağlığını mevhum ortamlara budala etmemesi.”‘BAKKALLARDAKİ İLAÇLARIN MİADI DOLMUŞ’Manisa İl Sağlık Müdürlüğü’nün bakkallarda derman satışıyla ilgilendiren denetimlere başladığını duyuran Devrim Bali, “Hastalar eczane haricinde ortak dert stoper caba olsa bakkaldan almamalı. Sağlık Müdürlüğü bakkallara denetime başladı. Grip ilaçları, dert stoper ilaçlar bakkallarda satılıyor. Bunlar bizim sattığımız ilaçlara benzese de gerçek olmayan bulunduğu aşikar. Çoğunun miadı dolmuş” niteleyerek konuştu.

Nermin UÇTU/MANİSA, (DHA)

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir