Ana sayfa / Sağlık / Hormonlarınız normal seviyede mi? (Bel, bacak ve basen nasıl eritilir?)

Hormonlarınız normal seviyede mi? (Bel, bacak ve basen nasıl eritilir?)

Göbek etrafı kalınsaBel etrafı dolgun olanlarda insülin hormon yüksekliği bulunur. İnsülin pankreasımızdan salgılanan indinde hormon. Vücudumuza giren şekeri göze içerisine sokarak kullanılmasını sağlar. Bel etrafı kalınlaşmaya başladığı devir insülin tam gelmez ve pankreastan henüz indinde tomar insülin salgılanır. Bu halde iştiha baş döndürücü açılır ve ten henüz baş döndürücü yağlanır. Şeker hastalığının da fut sesleri ortaya çıkmaya başlar.Basen etrafı genişseBasen etrafı degaje olanlarda östrojen dengesizliği vardır. Östrojen şişman seviyede yumurtalıklardan az oranda da yağ hücrelerinden salgılanan kadınlık hormonudur. Bu bir hale sayı düzensizliği zevcelik edebilir.Üst beden şişmansaÜst beden kilolarından mesul hormon ise böbrek üstü bezlerinden salgılanan kortizol hormon yüksekliğidir. Bu halde yüzdelik yuvarlaklaşma ve kırmızılaşma, gövdede menekşe rengi çatlaklar ve gerginlik yüksekliği ortaya çıkabilir.EN ETKİLİ EGZERSİZ: YÜZMEBölgesel fazlalıklardan doğurmak düşüncesince istikrarlı ve az kemirmek ve hareketi tasarruf etmek gerekiyor. Özellikle alana layıkıyla yapılacak dayanım egzersizleri baş döndürücü önemli. Kollar düşüncesince ıvır zıvır ağırlıklarla pıtrak mükerrer egzersizler yapılabilir. Göbek düşüncesince endamsız uzay gemisi ve ast rahim hareketleri, bacak ve basen düşüncesince çiftteker en dobra egzersizlerdir. Tüm vücuda çarpıcı en elleme idman ise yüzmedir. Hem canlı egzersizdir hem suya dirlik yapıldığı düşüncesince dayanım egzersizidir aynı zamanda tamamı kasları değişik esnetip gerer.ŞİŞMANLATMAYAN MANTIMalzemeler: 4 kıta kabak, 4 kıta havuç, 1 kase yoğurt, 3 diş sarımsak, 200 gr. kıyma, 1 döşenmemiş soğan, 1 kemirmek kaşığı sumak, döşenmemiş nane, karabiber.

YAPILIŞI: Kabak ve havuçlar yazma doğranır, buharda haşlanır. Kıyma soğanla baş başa kavrulur. Sarımsaklı yoğurt yapılır. Kabaklar ve havuçlar tabağın dibine yerleştirilir, ilişkin sarımsaklı yoğurt dökülür, kebap kıyma en caba koyulur, nane ve sumakla süslenerek servis yapılır.

TOPU SIK BIRAK

Sırt üstü uzanın. Kollarınız yanda olsun. Küçük indinde hepsi bacaklarınızın arasına alıp dizlerinizi yerden 90 aşama açıyla kaldırın. Bu pozisyonda bacaklarınızın arasındaki hepsi sıkıp bırakarak kaide ve iç bacak kaslarınızı çalıştırın.

YARIN: Ödem atıcı öneriler

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir