Ana sayfa / Güzellik Estetik / Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyici Tarifleri

Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyici Tarifleri

Makyaj yapmak kadınların güzelleşmek ve bakımlı görünmek adına başvurduğu en bilindik yöntemlerden biridir. Makyajdan sonra en zor olan kısımda makyaj sonrası temizliktir. Özellikle kimyasallara karşı reaksiyon gösteren yapınız varsa ev yapımı doğal makyaj temizleyici tarifler tam size göredir. Kullanımı son derece basit olan bu tariflerle makyajınızı doğal yöntemlerle risk almadan temizlersiniz. Böylece pahalı makyaj temizleme ürünlerine para dökmenize gerek kalmadan doğal ve sağlıklı yoldan makyajınızı ideal olacak şekilde temizlemiş olursunuz. Tamamen doğal olan bu temizleme yöntemiyle hem cebiniz hem de cildiniz rahatlamış olur. Ekonomik olarak size rahatlatacak ve ayrıca cildinize ferahlık ve sağlıklı bir görünüm kazandıran bu yöntemleri siz de eviniz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz
Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyici Tarifleri

Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

•Kanola yağı ve sızma zeytinyağını göz kapağı ve kirpikleriniz için uygulayabilirsiniz. Bu işlem için 2 yemek kaşığı kanola yağı ve bir çorba kaşığı sızma zeytinyağı yeterli olacaktır. Doğal bir makyaj temizleme yöntemi olan bu yöntem ile göz altınızı ve kirpiklerinizi doğal yoldan temizleyebilirsiniz.

•Badem, kekik ve kuşburnu karışımını da yağlı cilt tipi olan kişiler makyaj temizlemek için kullanabilirler. Bunun için 5 damla kadar badem yağı, 3 damla kuşburnu yağı ve 1 damla kekik yağı ve isterseniz bir damla da E vitamini kullanabilirsiniz. Yüzünüzün tüm kısımlarına bu karışımı sürerek makyajınızı temizleyebilir ve cildiniz rahatlatabilirsiniz.

•Hassas ciltler için doğal makyaj temizleme yolu olarak zeytinyağı ve gül suyu karışımını tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde gül suyu göz çevresini nemlendirmektedir. Zeytin yağı da yardımcı malzeme olarak bu bölge için kullanılır. Bu karışım için şişe kullanabilirsiniz. Eşit olacak şekilde şişenin içine koyduktan sonra iyice çalkalayarak karışımın eşit şekilde şişede dağılmasını sağlamalısınız.

Doğal Yoldan Makyaj Temizleme Ürünlerinin Sağladığı Katkılar Nelerdir?

Makyaj sonrası kalıntıları temizlemek için doğal yoldan makyaj temizleme ürünleri ve sağladığı katkılar şu şekilde sınıflandırılabilir:

•Sağlıklıdır: Doğal yoldan makyaj temizleyicilerle cildiniz sağlıklı şekilde temizlenmiş olur. Aynı zamanda cildinizin yapısını böylece güçlendirebilirsiniz.

•Kimyasalların yıkıcı etkisinden kurtulursunuz: Doğal yoldan makyaj temizleyicileri ile kimyasalların yıkıcı etkilerinden cildinizi korumuş olursunuz. Böylece cildiniz zararlı kimyasallarla tahriş olmamış olur.

•Ekonomiktir: Doğal yoldan temizleyicilerle oldukça ucuzdur. Bu sayede hem cildiniz ekonomik yoldan sağlıklı bir görünüme kavuşur hem de gereksiz yere kimyasal ürünlere para vermemiş olursunuz.

•Temizdirler: Doğal yoldan temizleyici ürünler kullanım sırasında kimyasal ürünlere göre daha temizdirler.

•İçiniz rahat eder: Doğal yoldan temizleyici ürünleri içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kimyasal ürünlerin nasıl ve ne şekilde yapıldığını bilmediğiniz için kullanım sırasında tereddüt yaşarsınız ancak doğal ürünler tamamen saf oldukları için içeriğinden eminsinizdir. Böylece cildiniz için sağlıklı ve temiz bir ürün kullanmanın rahatlığını yaşarsınız.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir