Ana sayfa / Güzellik Estetik / Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği ayırt edilemeyecek kadar doğal olurlar. Bu sistemde metal yerine yapı malzemesi olarak zirkonyum kullanılır. Yapılan çalışmalar diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumluluğu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir. Klinikte elde hazırlanmış diş preparasyonları laboratuarda özel yöntemlerde şekillendirilir ve özel bir cihaz yardımıyla lazer veya köprü bilgisayar tarafında işlenilir. Zirkonyum desteklilerde bu madde zirkonyum meydana gelmektedir.Böylece zirkonyum oksit alt yapı oluşmuş olur. Bu alt yapının üstü özel porselenler ile kaplanılır. Böylece ışığı geçiren (neon efektli), oldukça dayanıklı, estetik, doğal görünümlü kuron ve köprüler elde edilmiş olur. Estetik diş kaplaması diş etinde renk dağişikliği yapmayan.diş etinde kanama yapmayan,doğal diş formunda,doğal diş renginde,karşı dişlerle uyumlu diş kaplaması demektir. Çoğu zaman zirkonyum yapılmış ancak estetik uyumsuzluğu olan dişler görüyorum. Provalar dikkatlice yapılmalı gerekirse fotoğraf çekilerek hastanın kendi dişlerine rahatca karşıdan bakabilmesi sağlanmalıdır. Dişler çıktıktan sonra doğal olarak oluşan ve dişin dış yüzeyini kaplayan kron tabakası. Herhangi bir sebepten dolayı aşınır, çürür, kırılır veya herhangi bir sebepten dolayı işlevini yerine getiremez olursa, diş tabibi ağzın içindeki yapıya uygun olarak planlanan ve orijinal krona alternatif, sun’i kronun birtakım ölçüler ve hesaplamalar ile üretilerek kronun üzerine oturtulmasıdır. Suni kron üretilmeden önce diş tabibi, orijinal kronu birtakım alet ve cihazlarla keserek üzerine suni kronun oturabileceği şekilde keser. Bu kesme işlemi kesinlikle diş doktorları ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır dişleriniziyaptırmak için estetik diş hekimliği randevu talep ediniz.

Kronu kesme ve şekillendirme işleminimüteakiben, önce çeşitli malzemelerle kesilen kronun ölçüsü alınır. Alınan ölçüler diş teknisyenine gönderilir ve kronun üzerine oturtulacak porselen kaplama üretiliri. Üretilen kaplama, hastanın ağzındaki dişlerde prova edilir. Yapılan provalarda, üretilen kaplamanın çiğneme, çenenin kapanması, ağzın açıkken ve kapalı iken görüntüsü ve şekil bozukluğu olup olmadığı, konuşmaya etkisi test edilir. Gerekli düzeltmelereklemeler ve çıkartmalar yapılır. Gerekiyorsa ölçü tekrar alınır. Yapılan provalardan olumlu sonuç alınana kadar provalar devam edilir. Provalardan olumlu sonuç alınmasına müteakip yapılan porselen protezler dişlere uygun şekilde yapıştırılır, bağlanır veya sabitlenir. Bu sabitleme veya tutturma yapılacak operasyonun şekline göre değişiklik gösterebilir.Dişlerimizin porselen ile kaplanmasıkron denilen kısımda yapılır. Çürükler öncelikle kron denilen kısımda başlarçiğneme öğütme kronla yapılmaktadır estetik diş hekimliği her zaman için tercihiniz olmalı.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir