Ana sayfa / Güzellik Estetik / El lekelerine karşı mucize karışım

El lekelerine karşı mucize karışım

Elde bulunan lekeler genellikle yaşlanmaya bağlıdır. Fakat güneşe maruz kalan el, yüz, boyun bölgesinde zamanla biriken kahverengi lekeler de estetik açısından kişilerin moralini bozacaktır. Elde oluşan kahverengi lekeler daha çok beyaz tenlilerde görülür. Ellerde oluşan kahverengi lekelerin bir çok nedeni oluşmaktadır. Stres ve genetik yatkınlık da bu nedenlerin arasındadır. Elde oluşan kahverengi lekeler için bir ok uzman tavsiyelerde bulunmaktadır. Özellikle yaşlılık ve güneşe karşı oluşan lekelerin çözümü uygulayacağınız bitkisel karışımların içindedir. Zaman içinde el üst bölgenizdeki kahverengi lekelerin yok olmaya başladığını görebileceksiniz.

2 bardak suyu ağzı kapalı tencerenin içine koyup kaynatalım. Su kaynayınca içine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi atalım. 20 dakika kaynatalım. Kaynama esnasında su da azalma olursa ekleme yapabilirsiniz. Suyun rengi kırmızı olunca bir kahve fincanı dolacak kadar süzerek alalım. Su ılıyınca el üzerinde oluşan lekelere pamuk yardımıyla sürelim. Kurudukça 4 veya 5 defa tekrar edebiliriz. Bu kürü haftada 3 defa gönül rahatlığıyla elinizde oluşan kahverengi lekelerin üzerinde kullanabilirsiniz. Başka bir kür tarifi ise limon ve sirke ile hazırlanmaktadır.

Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla, 1 tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanında karıştıralım. Karışımı 5 dakika bekletelim. Daha sonra yaşlılık lekelerinin üzerine pamuk yardımıyla sürelim. Bu kürü 1 ay boyunca haftada 3 defa kullanabilirsiniz. Başka bir tarif ise 1 yemek kaşığı çökelek, 10 damla ispirto ve 10 damla limon yağı ( yoksa zeytinyağı) ile leke geçirici karışımımızı hazırlayabiliriz. Tüm malzemeleri karıştıralım. Ellerimize sürüp 15 dakika bekleyelim. Sonrasında lekelerin üzerinde ovarak çıkaralım. Haftada 2 defa uygulayacağımız kür ile elde oluşan kahverengi lekeler son bulacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir