Ana sayfa / Kilo verme / Diyet Menüsü

Diyet Menüsü

 
Mönüleri günbegün planlamaktansa haftalık plan yapmak çok daha etkili ve verimlidir. Toplam porsiyon sayılarına takılıp kalmayın. Eğer bir gün hedefinizden şaştıysa nız, ertesi gün bunu telafi edin. O bir haftayı kendi içinde dengeleyin. Plan yapmanızda size yardımcı olması için Lida zayıflama programı günlüğündeki mönü planlayıcıları kullanın. Keyif almayı bir öncelik haline getirin.

Kilo vermek, en sevdiğiniz yiyeceklerden bazılarında kısıntıya gitmenizi gerektiriyor olabilir, fakat keyif almaktan ödün vermeyin. Bunun anlamı; katı ve sert kısıtlamaların olmaması, aşırı açlıktan ve gerçekçi olmayan beklentilerden kaçınmaktır. En sevdiğiniz yemeklere yenilerini ekleyin keşfedilecek daha pek çok harika yiyecek ve yemek tarifi var!

İşleri bir rutine oturtun. Hangi akşamlarda yemek hazırlamaya daha fazla vakit harcayacağınızı ve hangi akşamlarda hazır gıdalara (elbette sağlıklı olanlarına) yöneleceğinizi, haftalık program ritminizin belirlemesine izin verin. Yavaş pişiren elektrikli tencere kullanarak zamandan tasarruf edin. Yemekleri hafta sonunda pişirin ve bunları derin dondurucuya atın veya önünüzdeki hafta için porsiyonlara ayırarak dondurun.

Mönülerinizi mevsime göre adapte edin. Hazırlayacağınız yemekler için mümkün olan en taze gıdaları kullanın ilkbahar sonunda kuşkonmaz, bezelye ve kiraz; yaz sonunda domates, mısır ve şeftali. Yeni hasat edilmiş ürünleri çoğunlukla yerel çiftçi pazarlarında bulabilirsiniz.

Pratiklik ve kolaylık sağlamayı unutmayın. Yemek hazırlamak için çok az vaktinizin olduğu günlerde, dondurulmuş ürünler arasından sevdiğiniz bir ana yemek veya meze ve garnitür gibi hazır gıdalardan yararlanmayı düşünün. Neyi tercih ettiğiniz konusunda seçici davranın yeter. Besin değerleri etiketlerini okuyun. Yalnızca kalori değerlerini dikkate alarak seçim yapmayın. Aynı zamanda yağ oranı düşük ve sodyum yüklü olmayan gıdaları arayın.

Kestirme yollar bulmaya çalışın. Öğün hazırlama işini basitleştirin ve satın alacağınız ürünlere; yıkanmışdoğran mış sebzeleri ve meyveleri, önceden pişirilmiş etleri, dilimlenmiş düşük yağlı peynirleri ve paketlenmiş salataları dahil ederek zamandan tasarruf sağlayın. Dondurulmuş veya konserve sebze ve meyveler de işe yarar. Konserve sebzeleri suyla durulayarak sodyum fazlasını temizleyin.

Kendinizi aç bırakmak ters tepebilir ve sizi sonradan aşırı yemek durumunda bırakabilir. Ayrıca bu hiç de eğlenceli değildir. zayıflama diyeti sınırsız miktarda sebze ve meyve tüketimine izin verdiğinden, aç olduğunuzu hissettiğinizde bunlara odaklanın. Sebze ve meyveler, size çok fazla kalori aldırmadan karnı nınızın doyurur.

Konserve meyve alırken, şurup içinde olanlar yerine kendi suyunda konservelenmiş olanları satın alın. + Esnek olun. Yediğiniz her yiyecek mükemmel bir besin kaynağı olmak zorunda değildir. Ara sıra, yağlı ve kalorili yiyecekler tüketmekte sorun yoktur. Asıl mesele, çoğu zaman sağlığa faydalı besinleri seçmektir. Aynı zamanda, kilo vermenize büyük ihtimalle yardımcı olacak besinler de bunlardır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Diyetisyen Ankara Hizmetleri

  Diyetisyene Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Öncelikle fazla kilolarınız varsa ve bu durumdan şikayetçi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir