Ana sayfa / Haber Magazin / Çocuklarımız hangi çizgi film izliyor

Çocuklarımız hangi çizgi film izliyor

Çocuklarımız, kuşkusuz en değer verdiklerimiz, belki de en değerlimiz..  Bugün konu dışına çıkarak, onların daha ufak yaşta eğitimini etkileyecek bir konudan yani çizgi filmlerden bahsedeceğiz. Bizim zamanımızda ki çizgi filmleri anımsarsak, bugun yayınlanan çizgi filmler ile arasında uçurumlar olduğunu görmek mümkün..Daha çok vurdu kırdıya dayanan bir yapıya sahipler ve çocuklarımızı oldukça etkileyebiliyorlar. Bizim zamanımızın en vurdulu kırdılı çizgi filmi bile bugs bunny idi gerisini siz hesap edin >

Şuan en popüler çizgi filmlerden aklıma gelenler, Sünger Bob, Ben 10, Kaşif Dora gibi çizgi filmler. Animasyon olarakta, arabalar 2, ice age gibi çizgi filmler karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca çizgi filmlerin arasında seçim yapmakta zor oluyor.

Peki çocuğuma hangi çizgi filmleri izletmeliyim ?

Aslında bu oldukça göreceli bir kavram değil. Daha fazla yaş ile alakalı. Eğer çocuğunuz ufak ve okula gitmiyorsa, okul öncesi çizgi filmler onun öğretme merakını giderecek ve onu eğlendirecek çizgi filmler olabilir. Eğer yaşı ilk öğretim çağında ise, hayal dünyasında kendini kahraman gibi görmesini sağlayacak çizgi filmleri ortadan çıkarmamalı. Onların bir hayal dünyası olduğunun farkına vardırılmalıdır.

O yaşta çocukların gördüklerini gerçek sanabildiklerini unutmayalım. Hatırlarsanız pokemon çizgi filmini izleyen bir çocuk onlar gibi uçabileceğini düşünmüş ve 4. kattan aşağıya atlamıştı. İş bu kadar vahim ve gerçekçi iken çizgi film seçimlerinizi gerçekten iyi analiz ederek yapmalısınız.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere’de Hangi Bölümlerde Okunabilir?

Öncelikle öğrenciler kendi istedikleri meslekleri seçmeli ve belli bir meslek seçimi yaparak kendileri için en ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir