Ana sayfa / Güzellik Estetik / Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulun

Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulun

Cildimizin yapısı gereği ölü hücreler sık aralıklarla kendini gösterir. Derimizin pul pul olduğunu ve pürüzlenmeye başladığını görebiliriz. Cildimizde oluşan ölü hücrelerden arınmak ve canlandırmak için sık sık peeling yapmamız gerekmektedir. Bu durumda hem cildimize canlılık kazandıracak, hem de yaşlanmayı geciktiren sırrımızı çözmüş olacağız. Cildimizde oluşacak kırışıklıklar ve yaşlılık belirtileri yapılan peeling ile azalacak, zamanla son bulacaktır. Peeling ile cildimiz daima taze kalacak, sivilce ve siyah nokta oluşumunu ortadan kaldıracaktır. Bitkisel ürünlerle nazikçe ve cildimizi yıpratmadan ovmalıyız. Bu sayede gözenekler açılacak, derinlemesine temizlik sağlamış olacağız.

Ölü hücrelerden arındıran ve her çeşit cilt lekelerini yok eden sünger vazifesi gören peeling tarifini Şems Aslan tavsiyeleriyle sizlere sunuyoruz. 3 damla limon ve 1 bardak suyu karıştırıp pamuk ile cildimizi temizleyelim. Sonrasında pamuk yağı ve tuz ile peelingimize devam edelim. Pamuğu önce yağa sonra tuza batırıp cildimizin üzerinde bastırmadan gezdirelim. Son aşama da 1 su bardağı haşlanmış fasulye ile olacaktır. Fasulyeyi haşlayıp iyice ezelim. Sonrasında cildimize sürüp aynı şekilde bastırmadan dairesel hareketler yaparak peelingimize devam edelim. Canlandıran, arındıran ve hücreleri yenileyen peeling ile kendinizi oldukça fresh hissedeceksiniz.

Cildinizdeki lekeler son bulacak ve siyah noktalarınız açılan gözeneklerle birlikte yok olacaktır. Ölü hücrelerden arındıran cilt maskesi ile cildinizin nefes almasını sağlamış olacaksınız. Peeling cildinizin soluk rengini canlandıracak etkiye sahiptir. Sonrasında cildinize göre bir maske ile bakım işleminizi taçlandırabilirsiniz. Son olarak uygun bir nemlendiriciyle cildinizi sakinleştirebilirsiniz. Peeling mutlaka haftada bir defa yapılmalıdır. Cildin soluduğu havayı ve kirliliği dışarıya atması ancak bu yöntemle mümkün olmaktadır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir