Ana sayfa / Sağlık / Canan Karatay: Hanımların, beylerin ağrıları arttı

Canan Karatay: Hanımların, beylerin ağrıları arttı

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kastamonu’nun İhsangazi ilçesinde planlı Siyez Festivali‘nde konuştu.

İnsanların kimyasallardan ırak durması icap ettiğini vurgulayan Karatay, şu şekilde bitmeme etti:

“Vücuda kimyasallar ya da meful maddeler girdiğinde vücutta reaksiyon meydana geliyor zira bizim hücrelerimiz bunları tanımıyor. Onun düşüncesince bağan yoğunluklu müşterek savaşım bitmeme ediyor. Diyelim ki bu savaşım önemsiz müşterek çocukta başlıyor fakat maraz 40’lı yahut 50’li yaşlarda çıkıyor. Bunun kökünde kusur beslenme, doğallıklardan uzaklaşmakta yatıyor.”

Yanlış beslenmenin ağır mesail doğurduğuna ayraç fail Karatay, şu değerlendirmeyi yaptı:
‘BU HASTALIKLARIN HİÇBİRİ GENETİK DEĞİL’
“Babamda duygu mevcut çaker de olacak, annemde dokunmabana mevcut çaker de olacak diyerek müşterek nesne yok. Bu rahatsızlıkların hiçbiri kalıtım bilimi değil. Hepimizde dokunmabana genleri mevcut fakat bunlar uykuda. Bunları kusur beslenmeyle, toksik tüketmeyle, çağdaş buğday tüketmeyle uyandırdığımız devir birinde akciğer, birinde emcek birinde bambaşka müşterek dokunmabana yapıyor.”
‘TÜKETİMİ ARTMALI’
Siyez buğdayı tüketiminin artarak çoğalması icap ettiğini dile getiren Karatay, “Modern buğday melez bulunduğu düşüncesince yüzdelik 60 ile yüzdelik 80 oranında gluten var. Bu gluten ekmeği aşırı tükettiğimiz düşüncesince bizi hastalandırıyor. Bu sebeple siyez buğdayının tüketiminin arması lazım. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının da bu mevzuda ziraatçıyı motivasyon etmeli.” dedi.

Buğdayda mevcut glutenin bağırsaklarda dokuncalı bakterilerin üremesine faktör olduğuna ayraç fail Karatay, şunları söyledi:

“Bağırsaklarımızda mevcut önemsiz tüyler bizi dokuncalı maddelerden korurken gluten bunları öldürüyor. Bu sebeple natürel beslenmeliyiz. Evde meydana getirilen yoğurtlar, natürel meyvelerden meydana getirilen sirkeler tüketmeliyiz. Kurtlu elmalardan meydana getirilen sirkeler tüketmeliyiz. Kurtlar bizlerden şimdi akıllı, ilaçlanmış tek nesne yemez.”

Karatay, yün tüketiminin ehemmiyetli bulunduğunu aktararak şunları kaydetti:

“Modern hayat, çağdaş yataklar çıktıktan sorar hanımların, erkeklerin ağrılar arttı. Modern yataklar ağrı sebebi. Vücuda uyuyormuş, uymuyormuş inanmayın. Tabii en güzelini alabilirsiniz huzur fakat onun hesabına yünden meydana getirilen bozulmamış battaniye sereceksiniz. Yün denk ve yün yastıkta yatacaksınız.”

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir