Ana sayfa / Yaşam ve Aile / Burçlar hakkında

Burçlar hakkında

Burçlara kimimiz inanıyoruz, kimimiz inanmıyoruz öyle değilmi. Hatta inanmıyormuş gibi davranıp hergün gazete köşelerinde günlük buç yorumunu okuyan birçok insan tanıyorum. Burç, astronomi dalında gök yüzünde yer alan 12 Takım Yıldızına verilen addır . Aslında şöyle düşündüğümüz zaman sanki, kişi neredeyse burcunun karakteristik özelliklerini taşoyor gibi değilmi ?

Mesela ben koç burcu erkeğiyim. Romantik ve maceraperest bir yaşam tarzı olarak tanımlanıyor. Sevdiği kişive bağlı ve çok romantik kişilerdir. Sanki beni anlatıyor gibi. Bazen işime gelen burç yorumlarıda çok hoşuma gitmiyor değil. Mesela yüklü bir miktar para ve sevindirici bir haber alacaksınız gibi yazılar hemen umutlandırıyor burç sahibini. Ama kötü bir yorum olduğunda, yine saçma sapan şeyler yazılmış deyip kapatıyoruz sayfayı hemen. Bazen bütün bir yıllık yorumlarda olabiliyor. Mesela 2014 senelik koç burcu için çok keyifli geçecek gibi.

Burçlar 4 grup olarak sınıflandırılmıştır. Ateş grubunda Koç, Aslan ve Yay’vardır. Toprak grubunda Boğa, Başak ve Oğlak’vardır. Hava grubu: İkizler, Terazi ve Kova’dır. Su grubunda bulunan Yengeç, Akrep ve Balık’tır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Anneler Gününde Hediye Düşünmeyin

Anneler günü gelirken hediye seçimi de son derece zorlayıcı bir hal alabiliyor. Ancak bundan böyle ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir