Ana sayfa / Sağlık / Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Günlük yaşamımızda, vücut bütünlüğümüzün dışında kilo almış olan bölgeyi nasıl inceltebileceğimiz hakkında beyin fırtınası gerçekleştiriyoruz.  Birçoğumuz farklı farklı yöntemler ile o bölgenin zayıflamasını istediğimizi belirtiriz. Peki, ama hangileri nasıl uygulanır ve hangisi ile kilo verip bölgesel zayıflama için doğru olan yöntemdir?

 

Bölgesel Zayıflama ve Etkileri

 

Bizler vücut yapımızın orantılı ve görüntü bazında güzel görünmesini isteriz. Ancak, bu durum herkes için geçerli olmayabiliyor. Belirli bölgelerde alınan kilolar vücut yapımızın görüntüsünü bozarken sağlığımız açısında da kötü etkiler gösterebiliyor. Alınan kilolar ve oluşan yağlanmalar sizlerin hareketinden organlarının işlevine kadar birçok sağlık problemini de beraberinde getirebiliyor. Herkes sağlıklı ve güzel bir yaşamı hak eder. Sizler de hak ettiğiniz bu yaşamda kendiniz için ufak tefek dokunuşlar için harekete geçmelisiniz. Öncelikle vücut yapınızı tanıyarak hangi bölgeden hangi işlemler ile başmalısınız bunu öğrenmelisiniz. Her bölge için farklı farklı egzersiz ve diyet programları ile o bölgede oluşan yağlanmayı gidermeniz mümkün.  Bununla birlikte, sizlerin de bölgesel zayıflaması için herhangi bir engel teşkil etmez.

 

Her yaz mevsimi girişinde zayıflama çabaları, diyet programları ile kendinizi belirli ve sabit bir düzene hapsetmek yerine sizler hayatınızın her anında bilinçli bir şekilde hareketler yaparsanız sadece yaz döneminde değil kış mevsiminde dahi fit güzel ve dinamik bir vücuda sahip olabilirsiniz. Vücut yapınızın hangi bölgelerde daha çok yağlanma oluyor, hangi bölgesi daha az yağlanma oluşuyor, bunun farkında olduğunuz sürece bölgesel yağlanmanız olmaz ve sadece belirli vakitlerde bölgesel zayıflama egzersizlerine ihtiyaç duymazsınız.

 

Gündelik hayatımızda fit görünmeyi herkes ister ancak bunun için çaba gösteren sayısı hep fit görünmek isteyenlerin sayısından daha azdır. Çoğu kişi spor yapmak için fitness salonlarına tonlarca para dök karşılığında memnun kaldığı bir sonuç alamamaktadır. Standart ve tek düze bir egzersiz ile yapamayacağınız bölgesel zayıflama, o bölgeye ait olan hareketleri ile o bölgede oluşan yağlanma ve kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

 

Bölgesel zayıflamanız için, bol miktarda su tüketip uygun egzersizleri yaparak yağ yakımını sağlayabilir iken su ile de yakılan yağların vücudunuzdan atılmasına yardımcı oluyorsunuz. Günlük yaşamınızda su kullanımına dikkat ederek sağlığınız için gerekli su ihtiyacını karşılayıp aynı zamanda vücut düzeniniz içinde fayda sağlayabilirsiniz. Bölgesel zayıflama ile bel, basen bölgesinde oluşan yağlanmaların sağlığınızı etki edebilecek sorunların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Farklı vücut yapısında olan kişiler aynı egzersizi uygulamamalı, herkes kendi vücuduna uygun egzersizlerle bölgesel olarak oluşan yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.

 

Hakkında: volkan senemoglu

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir