Ana sayfa / Sağlık / Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

 

Zamanla yanlış hareket edilmesi veya belin zorlanması ile oluşabilecek bel hastalığı kişilerin yaşamlarını da olumsuz olarak etkileyecekleri için bu konuda özellikle etkili tedavi seçeneklerinin kullanılması gerekir. Uzman doktor kontrolünde verilecek olan tedavi yöntemleri dışında bel hastalığına ne iyi gelir? Diye düşünenler bitkisel tedavi seçeneklerini de deneyebilirler.

Bel fıtığı veya kireçlenme sorunu olanlar devam eden ağrılar nedeni ile istedikleri gibi hareket edemezler. Bu durumda ilaç tedavisi dışında doğru hareketler ile düzenli olarak fizik tedavi görülmesi de istenildiği gibi bel ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Bel Ağrısına İyi Gelenler

Belinde ağrı olanlar bu durumda ilaç ve fizik tedavi dışında farklı yollar ile de ağrının geçmesini sağlayabilirler. Bel masajı bel ağrısı için yapılabilecek tedavilerden biridir. Bu şekilde belinizde oluşan sorunun masaj ile dağılması sağlanabilir. Sıcak zeytinyağı rahatlatıcı etkisi ile tercih edilecek olan masaj uygulaması için kullanılarak bu şekilde rahatlamanın sağlanması ile ağrılar ortadan kaldırılabilir.

Uzanarak dinlenmek de hafif ağrılarda sonuç alınmasını sağlayabilir. Sıcak kompres yapılması eğer belde fıtığa bağlı bir ağrı yoksa uygulanabilir. Bel fıtığı olanların doktor tarafından verilecek olan fizik tedavi hareketlerini aksatmadan yapması gerekir.

Bel Ağrısının Oluşma Nedenleri

Bel ağrısı çoğu kişinin şikayetleri arasında yer almaktadır. Oluşan ağrılar farklı düzeylerde olabileceği gibi bunun nedeni de farklı olabilir. Ağrının sebebi gribal enfeksiyonlar, bel kayması, bel fıtığı, ağır yük kaldırma ve ani hareketler olabilir. Bu durumda bel ağrısının nedenleri ne ise ona göre tedavi edilmesi gerekir.

Bel ağrısına bazı durumlarda farklı hastalıklarda neden olabilir. Bu durumda böbrek ve gaz sancısı gibi sorunlarda bele vuran ağrıların oluşmasına neden olacağından tedavisinin buna göre yapılması gerekir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir