Ana sayfa / Güzellik Estetik / Bb kreminizi kendiniz yapın

Bb kreminizi kendiniz yapın

Bb kreminizi kendiniz yapın

Eğer günlük hayat için fondötenler fazla ağır ve kalın geliyorsa bb kremler tam sizlik. Öncelikle satın alacağınız bb kreminin cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Yağlı ve kuru cilt tipleri için farklı ürünleri bulunuyor bir çok markanın.

Bb krem demek fondötenin inceltilmiş hali demektir kısaca. Yani fondöten kadar yoğun ve kapatıcı değillerdir. Ama sanki yüzünüzde hiç bir ürün yokmuşçasına soft taze ve canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Şimdi, evde nasıl bb krem yapabilirsiniz anlatalım.
Öncelikle hangi yoğunlukta bir bb krem istediğinize karar vermelisiniz. Herhangi bir yüz kreminizden dilediğiniz miktarda bir kutuya alın. Rengini beğendiğiniz bir fondöteninizden biraz sıkın içine. Ve sert uçlu bir fırça yardımıyla iyice karıştırın. Yüzünüzün bir köşesinde deneyerek rengi test edebilirsiniz. Eğer çokta hafif gelirse biraz daha ilave edip karıştırın. Bu karışımınıza güneşten koruyucu kremlerde ekleyebilirsiniz. Yada daha parıltılı bir bb krem istiyorsanız, ışıltılı bir bronzalştırıcınızdan bir miktar ekleyin. Kapaklı bir kutu yada cam bir şişede muhafaza edebilirsiniz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Deniz yosunu maskesi

french-green-clay-maskCildinizin esnekliğini artıracak, arındıracak, yenileyecek, onaracak ve cildi besleyecek bir maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir