Ana sayfa / Sağlık / Balığı hepimiz böyle yapıyoruz ama sakın!

Balığı hepimiz böyle yapıyoruz ama sakın!

Beslenme uzmanları balık yerken yaptığımız müşterek kol alışkanlıkların balıktan aldığı kadar faydalanamadığımızı belirtiyorlar.

 İşte tagaddi uzmanlarının balık üzerine bitirdikleri o açıklamalar..

Yapılan müşterek araştırmada; haftada 5 ve hâlâ çok balık tüketenlerde on paralık balık tüketmeyenlere gereğince duygu krizi evolüsyon riski yüzdelik 30 hâlâ az bulunmuş. Balık ihtiva ettiği omega 3 yardımıyla de zihni açarak akıl kaybı ve unutkanlığı önlüyor.

Balık bire müşterek sürede ihtiva ettiği kalsiyumla mızrap kaybını da önlüyor. Protein içinde ne olduğu açısından güzel müşterek eşme bulunan balık gönül tokluğu hissi de veriyor.

Balığın birlikte ne yenmeli ne yenmemeli?

Balığın birlikte roka tüketmeyin

Balığın birlikte roka aşındırmak balıktan tahsil edilen kalsiyum emilimini az hâlâ sıfıra indiriyor. Özellikle kılçığının da tüketildiği küçük balıkların birlikte roka yememeye nazarıitibar göstermeniz gerekiyor.

Yoğurtla bu arada tüketebilirsiniz

Beslenme ve perhiz uzmanları şayet balık taravetli ise toksik bulaşık göstermeyeceği düşüncesince beraberinde, öncesinde yahut sonra yoğurt ve mazot grubu gıda tüketmenin on paralık müşterek sakıncası olmadığını belirtiyor, tersine kâr sağlayabileceğini belirtiyorlar.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir