Ana sayfa / Sağlık / Bacak kramplarına bitkisel tedavi

Bacak kramplarına bitkisel tedavi

Bacak krampları bacak kaslarının istemeden kişilere verdiği acıdır. Bacak kasılması ve karıncalanma olarak belirtilir. Kramplar genç ve yaşlı herkesin yaşayabileceği olumsuzluklardan biridir. Kasılma özellikle genç yaş gruplarında görülür ve birkaç dakika şiddetli ağrı şeklinde belirginleşebilir. Özellikle bacaklarda hissedile ağrı hareket güçlüğü yaşamanıza ve kasılmanıza neden olur. Bacak kasılmasının birden fazla nedeni olabilir. Bacak kasılması fiziksel aktivite eksikliğinden, potasyum, magnezyum ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklanır. Bol sıvı tüketmek de tavsiye edilmektedir. Bacak kramplarını sık yaşayanların nerede ve ne zaman karşılaşacakları belli olmamaktadır. Her gün düzenli olarak esneme hareketleri yapılmalıdır. Kramp başladığı süre içinde geçmesi beklenerek ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Buna ek olarak uzmanlardan tarafından önerilen bitki karışımları, sebze ve meyvelerden destek alınmalıdır.

Bacak krampları için her sabah aç karnına taze sebze suyu içilmesi önerilmektedir. Vücudun gerekli olan vitaminlerini alması için sebze ve meyvenin önemini unutmamalıyız. Yarım litre suyun içine 1 yemek kaşığı inci çiçeği atıp karıştıralım. Haşlandıktan sonra süzelim ve günde bir yemek kaşığı içelim. Bacak krampları halk arasında bilinen huzursuz bacak sendromu ile karıştırılmamalıdır. Bacak krampları birkaç dakikalık kasılmalarla gelir ve gider. Fakat daha uzun ve sık aralıklarla yaşanan kramplarda söz konusudur. Bunun için vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri doğrudan taze sebze ve meyvelerden daha yararlı olacaktır.

Hareketsiz bir yaşam biçimi çeşitli rahatsızlıkları sunarken, krampları da beraberinde getirmesi kaçınılmaz olabilir. Bacak kramplarına iyi gelen bir diğer karışımda sirke ile hazırlanmaktadır. Aynı miktarlarda süzme bal, sirke ve sıcak su karıştırılıp içilmelidir. Oldukça faydalı olacak karışım haftada 3 gün içilmelidir. Bacaklarınıza belli zamanlarda limon suyu ile masaj yapabilirsiniz. Kan dolaşımını harekete geçirecek olan masaj çok faydalı olacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir