Ana sayfa / Haber Magazin / Atilla Dorsay’dan Meltem Cumbul’a sert eleştiri

Atilla Dorsay’dan Meltem Cumbul’a sert eleştiri

Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay, kitapseverlerle, “Gerçeklerin ve Hayallerin Sanatı Sinema” mevzulu konuşma programında ortak araya geldi.

Sinema hakkında düşüncelerini dinleyenlerle paylaşan Dorsay, beyaz perde hakkında yazdığı kitapların içeriklerini ve beyaz perdenin eli uz isimleriyle meydana getirdiği söyleşileri dinleyenlerle paylaştı.

‘BU HAREKETİ BAĞIŞLANAMAZ’
Davetlilerin beyaz perde hakkında sordurulmuş olduğu soruları da içtenlikle yanıtlayan Dorsay, geçtiğimiz günlerde Adana Film Festivali’nde, anonsör Meltem Cumbul’un En İyi Yönetmen Ödülü’nü düzlük Semih Kaplanoğlu’nun elini sıkmamasını değerlendirdi. Meltem Cumbul’un meydana getirdiği hareketin bağışlanamaz bulunduğunu tamlayan Dorsay, “Şimdi, Semih Kaplanoğlu’nun baş döndürücü sevdiğim bir tanesi bulunduğunu söylemem lazım, öncelikle. Çünkü ‘Bal’ filminin coşkusunu Berlin’de beraberce yaşadık. O sene Altın Ayı ödülünü aldı ve o üçlemeyi, Süt, Bal, Yumurta’yı ego Yüz Yılın Yüz Türk filmi kitabıma da aldım. Böylesine ortak sanatçıya kimsenin taşlama etmeye hakkı yok. O iri ortak sanatçı, ortak kat onu ortak tarafa yazalım. Meltem Cumbul orada bambaşka ortak misyonla bulunuyordu. Kendisini baş döndürücü severim. Gerçekten baş döndürücü sevdiğim ortak insan. Orada onun rolü her insanın elini sıkıp ödüllerini vermek. Eğer bambaşka ortak filmin sanatçısı olup ortak sebeple rütbe kabul etmek yada rütbe hasretmek üzere sahnede bulunsaydı, tamam, sıkmayabilirdi. Ama onun birincil rolü doğrusu herkesi istikbal etmek her insana ’hoş geldin’ demek. Dolayısıyla Meltem Cumbul’un hareketi banko bağışlanamaz, onu da söyleyeyim” niteleyerek konuştu.

Program böylecene ise Büyükçekmece Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Şahin çeşidinden Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay’a çiçek ikram edildi.

İHA

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

2018 Yılı Bebek Giyimi Trendleri

  2018 yılı moda anlayışı bir çok alanda kendisini göstermeye başladı. bebek giyim ürünleri de bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir