Ana sayfa / Sağlık / Aşurenin yanında ceviz yiyip süt için (Aşurenin faydaları)

Aşurenin yanında ceviz yiyip süt için (Aşurenin faydaları)

Birçoğumuzun evlerinin kapısı hamam ortak tebessüme haremlik fail ortak kase aşure yardımıyla çalınıyor ve Muharrem ayının anadan görme tatlısı alaca aş hem lezzeti bununla ortak komşumuzun güler yüzüyle ayrı ortak zevk veriyor.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Kamuran Diğdem Akça, aşurenin bağışıklığı kuvvetlendirmesinden duygu dostu olmasına, ana sütünü artırmasından kabızlığı önlemeye sincap nice faydası bulunduğunu vurgularken “Aşure; içindeki mobilyasız meyveler kayısı, incir, üzüm ve nar yardımıyla vitamin ve mineral deposu. Buğday, nohut, kurufasulye, mobilyasız ballıdarı ve mobilyasız sarıerik yardımıyla ise iyi ortak bumbar çalıştırıcı. Ancak işin içerisine şeker hastalığı girmesi ile aşurenin bu sihri bozuluyor ve endazeli bezdirmek baş döndürücü şişman ehemmiyet taşıyor” diyor.

Dyt. Kamuran Diğdem Akça, aşureyi tüketirken ilgi etmemiz gerekenleri anlatıp ehemmiyetli uyarılarda ve önerilerde bulundu:

ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYIN1 kase aşurede 62 gr karbonhidrat var. 1 sayı meyvede kısaca 15 gr karbonhidrat bulunduğu düşünüldüğünde ortak kase aşure, ortak seferde 4 porsiyon meyvenin tüketilmesine eşit. Baş ağrısıyla kendini gösterecek hiperglisemi ilkin şeker hastalığı hastalığı hastaları için baş döndürücü ağır riziko oluşturuyor. Sağlıklı şahısların ise efdal oranda alaca aş tüketimi şeker hastalığı hastalığı problemine bulunan eğilimlerini artırabilir. Özellikle ailede kalıtım bilimi şeker hastalığı hastalığı öyküsü var ise da şimdi titiz tüketin. Yine tahsil edilen rastgele ortak tomar ısın ve karbonhidrat vücutta yağ kendisine depolandığından, bu gidişat levent boylu vadede kilogram artışı ile beraberce kardiyak riskini de artırabiliyor.ŞEKERİ MİNİMUM DÜZEYDE EKLEYİNAşure rastgele ne denli afiyet kaynağı olsa da ortak tomar tüketimi ağır tehlikelere sefer açabiliyor. 350 ısın ile 1 epizot gözyaşı çörek denli erke içeren, karbonhidrat, protein ve yağ içerikleri de benzeri bulunan aşureyi, buna rağmen gözyaşı pastadan ayıran içeriğindeki posası. Yine, 90 gramlık 2 epizot baklava 36 gr. karbonhidrat içerirken, 110 gramlık 1 kase alaca aş 62 gr. karbonhidrata sahip. Ancak protein ve çökelti içinde ne olduğunun efdal olması ve içeriğindeki malzemeler aşureyi şimdi arı ve mıhlı kılıyor. Aşureyi kendiniz yapıyorsanız kesinlikle şeker hastalığı içeriğini asgari ölçüde tutun. Normal tariflerin 3’te 1’i denli şeker hastalığı eklemeniz tam olacaktır. Meyvenin kişi şekeri aşurenizin tatlanmasını sağlayacaktır.

CEVİZ VE BADEMLE TÜKETİNOmega-3 yağ asitleri duygu için koruyan ortak etkiye sahip. Ceviz ve badem çabucak yağ içermekle kalmıyor, benzeri oranlarda protein de içeriyor. Aşure ile beraberce ceviz ve badem bezdirmek hem diyabete hakkında şekerinizi bununla ortak kalbinizi koruyan ağırlık gösteriyor. 2 ceviz + 5 sayı badem tam olacaktır. HER BİR KAŞIKTA BİRAZ TARÇIN SERPİNYüksek karbonhidrat içinde ne bulunduğu kandaki şekeri çabuk yükselteceğinden tarçınla beraberce tüketmekte fayda var. Tarçın içki şekeri regülasyonunu sağlayıcı ehemmiyetli ortak baharat. Aşurenin çabucak dair katmak adına rastgele ortak kaşıkta az buçuk tarçın serpmeniz şeker hastalığı regülasyonunuzu sağlamanız için yararlı olacak.

AŞURENİN YANINDA SÜT İÇİNYüksek karbonhidrat tüketimi kandaki şekerin çabuk ortak halde yükselmesine hastalık olur. Protein yoğunluğunun artarak çoğalması kana sabık şeker hastalığı hızını yavaşlatarak kandaki şekerin şimdi levent boylu vadede ve şimdi aheste yükselmesine asistan edecek. Sütün de muhteviyatında karbonidrat bulunduğunu unutmadan, ölçüleri abartmadan 1 kase tarçınlı ortak alaca aş ile beraberce 1 bardak süt içmeniz alaca aş yedikten sonraları kendinizi şimdi iyi hissetmenize asistan olacak.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir