Ana sayfa / Sağlık / Arkadaş önerisiyle antidepresan kullanmayın!

Arkadaş önerisiyle antidepresan kullanmayın!

Antidepresanların hormonları arama altında tuttuğunu ve uzman hekim kontrolünde kullanılması icap ettiğini tamlayan Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Şaban Karayağız, insanoğlu üstündeki tesiri 70’li senelerde keşfedilen husus şeklindeki antideprasanların, beyindeki hormonları dönmek düşüncesince kullanıldığını söyledi.

Bu ilaçların beyinde mütenakıs veya mütebeddil hormonları, alışılagelen seviyesine düşürmekte yahut yükseltmekte sansasyonel bulunduğunu aktaran Yrd. Doç. Dr. Şaban Karayağız, “Sadece depresyon düşüncesince değil, kaygı bozukluğu bulunan hastalar üstünde sansasyonel oldukları meydana getirilen tetkikat kararında belirlenmiş. Geçmişte faziletli miktarda bulunan taraf etkileri, bugünlerde asgari düzeye indirildi ve hastaya akıllıca tedavilerde kullanılıyor” dedi.BİLİNÇSİZCE ALINAN ANTİDEPRESAN SORUN YARATIYORBilinçsiz antideprasan kullanımının sonuç senelerde arttığını vurgulayan Karayağız antidepresanların tesirleri ve kullanımında uyanıklık edilmesi müstelzim noktalar üzerine şunları aktardı:

“Uzman hekim önerisi olmaksızın eş, dost, dost kabil kişilerin, ‘Bana güzel geldi, sen de kullan’ önerisi ile tahsil edilen ilaçlar ehemmiyetli afiyet problemlerine sefer açabiliyor Antidepresanlar değişik özelliğe ehil ve insanoğlu bedenindeki tesirleri başlıca seyreden ilaçlar olduğu için hastanın şikayetleri doğrultusunda güzel değerlendirilip bilirkişi hekim çeşidinden gine insana hususi çare akıllıca dozda verilmeli. Hasta yakınlarının ve hastanın anlaşılan birlikte devir aralığındaki anlatımına ilişkin kalmış şekilde meydana getirilen kıymetlendirme sonucu, antidepresan grubundan akıllıca bulunan çare bilirkişi hekim çeşidinden önerilmeli.HEM RUHSAL VE HEM DE BEDENSEL ZARARLARI VARKişiye akıllıca sıfır antidepresanların kullanması başlıca sonuçların ortaya çıkmasına illet oluyor. Kaygı bozukluğu dolayısıyla akıllıca ilacı kullanmayan bazısı hastaların bulut seviyeleri artıyori afakan ve hab bozukluğu kabil fizyolojik neticeler ortaya çıkıyor. Psikolojik namına arama edilemeyen cümbüş ve anlaşmazlık hissi, kişiyi hissî birlikte sarmalın içerisine çekiyor. Aşırı asabiyet ıpıssız ve ağlama nöbetleriyle tabela elan da ağırlaşıyor. Sonuç namına bulut düzeyinin yoğunlaşmasının, giderek intihar düşüncesine tahavvül kabil birlikte riski bulunuyor.”

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir