Ana sayfa / Güzellik Estetik / 5 temel gençlik iksiri

5 temel gençlik iksiri

Doktor Mehmet Öz bilindiği gibi doğal ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri veren, bu konuda çok faydalı bilgiler veren doktorumuzdur. Gençliğin ve sağlıklı görünmenin sırrını keşfeden, uygulayıp bizlerle paylaşan doktorumuzun tavsiyelerine uymak çok faydalı olacaktır. Sağlıklı yaşamanın temel kurallarından biri doğru beslenmektir. Doğru besinlerle vücudumuzu destekleyerek, cildimizin daha genç kalmasını sağlayabiliriz. Mehmet Öz’ ün verdiği besinler gerekli mineral ve vitaminleri bünyesinde barındırmaktadır. Genç ve sağlıklı kalmak için ruh ve beden sağlığımızı dengeli besinlerle destekleyebiliriz.

Kabak çekirdeği oldukça besleyicidir. Magnezyum açısından oldukça zengin olan bu besin kalp krizi riskini azaltır. Kan basıncının düşürülmesine de yardımcı olur. Yumurta içerdiği demir, biyotin ve B12 içeren yumurta özellikle saçların güçlenmesinde çok yardımcı oluyor. Yumurta anemiye karşı vücudu koruyor ve bir çok hastalığın oluşmasına engel oluyor. Yulaf kötü kolestrolün oluşmasına engel oluyor. Nar cildi gençleştiren ve cilt kolajeninin oluşmasını sağlar. Nar bir çok hastalığın oluşmasına engel olup, sindirim sistemini ve vücudu sekteye uğratan bir çok rahatsızlığı yok eder. Kara üzüm özellikle göz sağlığı açısından çok faydalıdır. Kara üzüm C vitamini açısından çok güçlüdür ve özellikle gece görme yetisini artırır.

Mehmet Öz tarafından tavsiye edilen bu 5 şifalı besin hayatınızda alışkanlık haline gelmelidir. Gündelik hayatınızda mutlaka tüketebileceğiniz sağlıklı yiyecekleri yaşam biçimi haline getirebilirsiniz. Kendinizi cilt, saç, sağlıklı yaşam ve enerji kaynağı yaratmak için bu besinleri hayatınızdan çıkarmayın. Kendinizi yenilenmiş ve yeni güne hazır hissedeceksiniz. Yorucu ve gündelik koşuşturmalarda kaynaklanan bitkinlik insanı kısa sürede yıpratacaktır. Bunun için doğru beslenmenin önemi büyüktür. Mehmet Öz tarafından tavsiye edilen 5 önemli besini her gün tüketebilirsiniz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Güzellik için göğüs operasyonları gerekli midir?

Sadece göğüsleriniz için değil, vücudunuzun en ufak noktasını değiştirmek için bile operasyonlar çok zararlı ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir