Ana sayfa / Sağlık / 2 bin kişi Bursa’da sağlıklı yaşam için koştu

2 bin kişi Bursa’da sağlıklı yaşam için koştu

Sporu heveslendirme etmek, fertleri harekete geçirerek şimdi sağlıklı ortak yaşam için motive kılmak ve küçüklere sporu sevdirmek gayesi yaşama güzeşte “4. Eker I Run Yol Koşusu” 8 Ekim Pazar haset Bursa’da yapıldı.

Bursa – Orhaneli Yolu arasındaki “Eker I Run Yol Koşusu”, 15 kilometre, 5 kilometre ve 500 mt. Minik Adımlar biçiminde 3 anne kategoride ortak sefer koşusu kendisine düzenlendi. Eker’in önderliğinde gerçekleşen koşuya Bursa Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi, BURULAŞ ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü dayanaklık kılmak verdi.

Koşunun Uludağ yamacında gerçekleşen 15 kilometrelik ve 5 kilometrelik parkurlarına meraklı ve spor yapmaktan mütelezziz acemi sporcular iri nazarıitibar gösterdi. 15K’da yarışların birincisi 00:49:37 derecesiyle beylerde Fetene Alemu Regasa olurken 00:57:06 derecesi ile Natalia Gyurten de hanımlarda ortak numara oldu. 00:17:03 ile Emircan Sahin 5K’da beylerde 00:20:59 ile Seray Sentürk de hanımlarda birincilik madalyasının sahibi oldu.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

ÇOCUKLARDA BAĞIRSAK PARAZİTLERİ

Çocuklarda görülen bağırsak parazitinin en büyük sebeplerinden biri, genel hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Çocuklara erken yaşlardan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir